Akıllı Altyapılar

Sunucu Teknolojileri

Yerden bağımsız ve ölçeklenebilir veri merkezleri

BT kaynaklarının ve uygulamaların verimliliğini güvence altına alan sunucu seçeneklerinde Çözümtek, endüstrinin lider markalarından oluşan zengin bir seçenek yelpazesine sahiptir.

İşletmelerin sunucu tercihlerini belirleyen pek çok unsur söz konusudur. Enerji tüketimleri, yönetim maliyetleri, performans ve verimlilikleri itibarıyla Çözümtek olarak yöneticilerimize aradıkları tüm özellikleri karşılayacak sunucu çözümler öneriyoruz. Çoklu işlemciler, yüksek performanslı network teknolojileri, ileri seviye sanallaştırma çözümleri, veritabanı bağlantılı mobil uygulamalar ve Büyük Veri, performans canavarı yeni bellek teknolojileri ve daha fazlası, günümüzün sunucu kullanım alışkanlıklarını hızla değiştiriyor. Bulut platformlarıyla bütünleşik mimarileri ve yenilikçi özellikleri sayesinde günümüz sunucu teknolojileri veri merkezlerine çok geniş bir özgürlük alanı sunuyor. Kurumunuz için en uygun rekabetçi sunucu çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen arayınız.

Yenilikçiliği bir felsefe haline getiren Lenovo sunucu teknolojilerine yaptığı yatırımlar ile gelişmenin bayrağını taşıyan teknoloji markaları arasında yer alıyor. Lenovo ürün ailesinde çeşitli iş ihtiyaçlarına uyarlanabilir 14 sunucunun yanı sıra son tasarımları içeren ThinkSystem ailesi şirketlere geniş bir tercih yelpazesi sunuyor.

Modern veri merkezlerinin oluşumunda önemli kilometre taşı niteliği taşıyan Gen10 veya 10. Kuşak diyebileceğimiz Proliant sunucularıyla sürekli yenilik peşinde olan HPE geleceğin rekabetçi işletmelerine sesleniyor. Yeni modellerde donanım bazlı güvenliğe odaklanan marka fiyat performans kalitesiyle göz dolduruyor.

Yüksek teknolojiye odaklanan ve Dinamik BT altyapılarını hedefleyen Fujitsu, Primergy sunucu ailesinde giriş seviyesinden bulut bilişim platformlarını destekleyen modellere kadar çok geniş bir portföy ile her büyüklükteki işletmenin iş ihtiyacına yanıt veriyor.

Poweredge ailesinin gerek kule (tower), gerekse raf tipi modelleriyle küçük ve orta ölçekli işletmelere tercih kolaylığı sağlayan Dell, üst seride de fiyat performans cazibesini koruyor. Dell sunucular üst segmentte yüksek işlem gücü ve işletmelerin yoğun veri hareketlerini destekleyen I/O bant genişliği ile kısa sürede profesyonellerin gözdesi haline geldi.