Esnek Ağ Çözümleri

Esnek Ağ Çözümleri

Geçmişin LAN, WAN gibi klasik ağ (network) teknolojileri bugün kablosuz ağ ve internet teknolojileri ile buluşurken kurumsal ağ altyapıları inanılmaz bir şekilde genişliyor. 2020 yılına kadar dünya üzerinde 50 milyar cihazın ağyapıları üzerinde birbiriyle konuşacağı tahmin edilirken, internet; sayısız protokol ve çeşitli teknolojilerin birbiriyle alış veriş içinde olduğu dev bir platform görünümünde ciddi bir dönüşüm yaşıyor.

Kendisi de aynı zamanda bir Cisco Select Partner olan Çözümtek kuruluşlarımız için uçtan uca anahtar teslim ağ çözümleri üretirken, sunduğu ağ altyapı hizmetleri ile profesyonellerin verimlilik ve güvenlik arayışlarına destek oluyor.

Ağ teknolojilerinde pazar lideri Cisco, yönlendirici ve anahtarlarıyla dünya ağ trafiğinde güçlü bir yer tutarken, ağ yönetim yazılımlarıyla ağ teknolojilerindeki liderlik iddiasını sürdürmektedir.

Şirketlerde uygulamaların kesintisiz hizmet vermesi ve çalışanların verimliliği mevcut ağ altyapısının şeffaflığı, izlenebilirliği, performansı ve dip toplamda tüm ağın yönetim yetkinliğine bağlıdır.

Çözümtek bu kapsamda BT altyapısının düzenli izlenmesi, hata anında sorunun kaynağına inilmesi ve sorunun giderilmesi; düzenli ağ trafiği analizlerinin yapılması, raporlanması ve ortaya çıkması olası sorunlara karşı önlem alınması; ağ ve sistem performansının düzenli raporlanması ve periyodik kapasite planlarının yapılması ile işlem sistemleri servis paketleri ve yamalarının takibi, kritik olanların donanımlar üzerine uygulanması gibi bir dizi hizmeti size sağlayacak çeşitli çözümler öneriyor.

Çözümtek, Cisco’nun yanı sıra kurumların farklı seviyelerdeki ihtiyaç durumlarını gözeterek, Aruba, Solarwinds, Airwatch, Microsoft gibi bu segmentin önde gelen markaları ile gerçekleştirdiği çözümleri yöneticilerin ilgisine sunmaya devam ediyor.