Bulut Platformu

Çözümtek Bulut Platformu

İnternette büyümeyi hedefleyen şirketlere teklifimiz var

BT altyapısını yeni oluşturan veya altyapısı için daha elverişli koşullar arayan müşterilerimize son derece esnek ve hesaplı bir çalışma ortamı sağlayan Çözümtek Bulut Platformu’nun güçlü servisleriyle tanışın. Sistemlerinizi Çözüm Bulut’a taşıyarak Çözümtek’in yönetim kolaylığı, iş sürekliliği, esneklik, verimlilik ve yüksek güvenlik sağlayan bulut servislerinin avantajlarını yaşayın.

Şirket verilerinin bulut ortamında güvenli şekilde yedeklenmesini sağlayan Cloud7x24.com, dünyaca ünlü Veeam teknolojisinin güvencesini yansıtıyor. Çözümtek deneyimli kadrosu ile Veeam ile müşteri verisini Çözümtek Bulut’a yedekleyebildiği gibi müşterilerimiz de arzu ederlerse Veeam Availability Suite v8 ile kendi yedeklerini kendileri son derece kolay alabiliyorlar.

Veeam Availability Suite, şirketlerin tüm uygulama ve verileri için 15 dakikanın altında kurtarma zamanı ve kurtarma noktası hedeflerine (RTPO) ulaşmasına yardımcı olan yeni nesil bir teknolojidir.

Yine Çözümtek güvencesi ile sunduğumuz Veeam Backup&Replication ise VMware, vSphere, Microsoft Hyper-V, NetApp Storage, HP 3PAR Storeserv ve StoreVirtual Storage dahil modern veri merkezlerinin ihtiyaçlarını karşılayan güçlü teknolojilerle entegre çalışır.

Veeam Backup Essentials ise 2, 4 veya 6 CPU soketli işletmelerin tüm uygulama ve veriler için 15 dakikanın altında kurtarma zaman ve nokta hedeflerini (RTPO™) yakalamasına yardımcı olmak için, Veeam Availability Suitein işlevselliğinin aynısını daha küçük bir pakette sunar. 250'den az çalışanı olan şirketler için özel olarak paketlenmiş ve fiyatlandırılmıştır.

Çözümtek kurumlarımızda her geçen gün sayısı artan sunucuların başarılı ve güvenli şekilde yönetimini gerçekleştirmektedir. Bu amaçla dünyanın önde gelen teknolojilerini kullanarak sunucu yönetimini yerinde veya uzaktan gerçekleştiren Çözümtek, veri merkezi yönetimlerine önemli bir tasarruf imkanı sunmaktadır.

İş ölçeğinize en uygun sunucu konfiürasyonlarıyla maliyeterinizi denetim altına alın. Aynı şekilde yine bulut ortamında veya sanallaştırılmış sunucuların da kesintisiz çalışmasını sağlayan teknik destek ekibimiz, iş sürekliliğinize destek olmakta, gerekli güncellemelerle altyapınızın her zaman ilk günkü gibi hizmet sunmasını sağlamaktadır.

Uzun yıllara dayanan sanallaştırma tecrübemiz sayesinde herhangi bir kesintiye neden olmadan gerekli donanım güncellemelerinizi birkaç dakika içinde gerçekleştiriyoruz.

Maliyetlerinizi azaltıp, performansınızı en yüksek seviyeye çıkarmak için ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde tespit edebiir ve gereksiz kaynak tüketimini en aza indirebiliriz.

Aynı şekilde sunucularınızı Çözüm Bulutu güvenlik duvarları arkasında korumaya alır ve sizin isteğinize göre erişim kolaylığı sağlarız. Verilerinizin yedeklemesinde müşterilerimize tek bir dosyaya kadar kayıpsız ve güvenli bir hizmet sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Web siteniz için profesyonel hizmet almak istiyor olabilirsiniz. Yada çok fazla ziyaretçisi olan bir web siteniz var ve siz bunu yönetmek istemiyor olabilirsiniz. Bizler yıllardır çok fazla ziyaretçisi olan web sitelerini yönettiğimiz için bu konuda çok fazla bilgi birikimine sahibiz.

Bu bilgi birikimini büyük web siteleri ve aplikasyonları yönetmek için kullanıyoruz. Hali hazırda Türkiye’nin en büyük web siteleri ve aplikasyonlarını yönettiğimizi ufak bir araştırma yaparak sizler de bulabilirsiniz. Bu bilgi birikimini sizler içinde seve seve kullanabiliriz.